1884 Mai Konak

Sonsuz Sevgi Ve Bağlılıktır

Karşısındaki kişiye duyulan sevginin büyüklüğü ve sürdürülecek ilişkinin uzun süreli olacağı anlamına gelen sümbül, 1884 Mai Konak’ın yol haritası, felsefesi oldu.


İzmir'in en güzel ilçelerinden, mis kokulu nergisin ana vatanı Karaburun'un güzel mahallesi Mordoğan'da bulunan 1884 Mai Konak; denizin ve gökyüzünün eşsiz maviliği, muhteşem panaromik manzarası, özenle hazırlanmış dekorasyonu, sabun kokan odaları ve anne eli değmiş kahvaltısı ile sizleri sıcacık bir aile ortamına bekliyor.
Köklü bir geçmişin, güçlü bir gelecekle buluştuğu baba yadigârı Otel, bir aile işletmesidir.
1977 yılında evlenen, gençlik yılları burada geçen, çocukları bu evde doğan ve büyüyen, Şeref-Süheyla Konya çiftinin hayallerinin gerçekleştiği mutlu, huzurlu ve sevgi dolu bir yuvanın eseridir.
Aslına sadık kalınarak restore edilip onarılan taş bina, yanına yapılan ek bina ile 1'i engelli odası olmak üzere 13 odalı bir otele dönüştürüldü. 1884 Mai Konak, eski ve yeni bina olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Hem antik hem de modern tazdaki dekorasyonu ile güzel bir harmoni yaratmış, iki farklı yapıyı birbirine uyum içerisinde tutmaya çalışmıştır.

Bahçede ayrıca kahvaltı salonu da bulunan otel, evin annesi Süheyla hanımın elleriyle yetiştirdiği ege yeşillikleri ile ziyaretçilerine organik kahvaltı yapma fırsatı sunmaktadır.
Eski bina konseptindeki 4 odanın 2'si deniz manzarasına hakim olup 1'i şöminelidir. Yeni bina konseptinde ise 9 oda bulunmaktadır. Zemin katta bulunan 3 oda bahçe manzaralı, diğer katlardaki 6 oda ise panoramik deniz ve dağ manzarasına sahiptir.
Eski ve yeninin aynı çatı altında harmanlandığı bu sıcak aile işletmesi Midilli'den, Foça'ya, Uzun Ada'dan Urla'ya kadar geniş bir körfez manzarasına hakimdir. İsterseniz bu eşsiz manzara eşliğindeki cumbada keyifle çayınızı, kahvenizi içebilir, isterseniz denize ve merkeze 350 metrelik yürüme mesafesi ile rahatça ulaşabilirsiniz. Dilerseniz terasta sabahın erken saatlerinde denizin üzerinden doğan güneşi izleyebilir, akşam saatlerinde ise tatlı esen meltem rüzgârı eşliğinde, körfez manzarasına karşı içkinizi yudumlayabilirsiniz. Mordoğan'ın ve Karaburun’un tertemiz koylarında gündüz deniz ve güneşin tadını çıkarıp, akşam merkezde bulunan restoranlarda deniz ürünlerini tadabilirsiniz... Ayrıca deniz altına ve dalışa meraklıysanız 20 km'lik kısa bir yolculuk ile Karaburun'da bulunan dalış merkezlerine ulaşabilirsiniz.
Logomuzdaki sümbül, otelimize gelen tüm misafirlerimize olan sevgimizin ve hürmetimizin simgesi, kuracağımızın güzel bağın işaretidir.
1884 Mai Konak’a gelen tüm misafirlerimize huzur, mutluluk ve evdeki aile sıcaklığı yaşatmasını dileriz…


mai konak